Deelnemen in windturbines
Inwoners van de Kop van Noord-Holland kunnen meeparticiperen in het nieuwe windpark in Burgervlotbrug. Cooperatie Kennemerwind en Eneco, die 5 van de 9 molens beheren, geven obligaties uit met een rendement van 8% per jaar.
Op 19 augustus neemt minister Jacqueline Cramer het windpark officieel in gebruik. Het park bestaat uit 9 Vesta windmolens van elk 850 kiloWatt. De molens zijn 65 meter hoog en hebben een rotordiameter van 52 meter.
Jaarlijks gaat het windpark 25 miljoen kiloWattuur energie leveren. Het windpark staat langs het Noordhollandsch Kanaal bij Burgervlotbrug.
Omwonenden en leden van windcoöperatie Kennemerwind kunnen met voorrang vanaf 20 augustus inschrijven op de obligaties, die € 1.000,- per stuk kosten. Als daarna nog obligaties overblijven, worden die onder de overige inschrijvers verdeeld. Meer informatie staat op www.burgervlotbrug.nl
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal