Bezwaren tegen Pallas zijn risico
PETTEN – Pas in september wordt duidelijk of de vergunningen voor de bouw van Pallas in Petten definitief zijn. Dan dienen enkele bezwaren tegen de vergunningen bij de Raad van State.
Ondanks de bezwaren is Pallas gestart met de bouw, meldt de gemeente in een memo aan de gemeenteraad. De eerste fase met de betonvloer van de fundering is klaar. Daarmee neemt Pallas een risico. Mocht de Raad van State de vergunning ongegrond verklaren, dan zal alles weer gesloopt moeten worden.
Volgens Pallas is het risico daarop echter zeer klein. Daarom is al begonnen met de bouw. De onderzoeksreactor moet in 2030 klaar zijn.
De gemeente Schagen is verantwoordelijk voor toezicht op de bouwplaats. BBA (Bouwkundige Begeleidings Adviesgroep) is door de gemeente ingehuurd voor dit toezicht.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Pallas had moeten zeggen dat ze een opvang voor vluchtelingen bouwen.
Daar maken bezwaren niet uit.
Die gaan hoe dan ook door.
Dom van Pallas.