Zorgen om productie medische isotopen

PETTEN – NRG in Petten is er niet gerust op dat de kerncentrale weer snel in bedrijf komt. Dit heeft gevolgen voor de productie van medische isotopen. 

De oorzaak van de stillegging is een lekkage in één van de koelsystemen.

Woordvoerder Cora Blankendaal zegt in het NHD dat de geplande productiecyclussen niet gehaald worden “Ook de reactor in België ligt op dit moment stil.” De kernreactor in Petten werkt normaal gesproken in cyclussen van ongeveer een maand, waarna hij een paar dagen niet werkt.

Hoofd nucleaire geneeskunde Marcel Stokkel van het Antoni van Leeuwenhoekziekenhuis in Amsterdam uitte vorige week al zijn zorgen in het NHD. “We hebben nu al gehoord dat de levering van capsules met jodium-131 is vertraagd. Dat wordt gebruikt bij de behandeling van schildklieraandoeningen.”

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):