Winkel woedend over handelwijze KNVB
WINKEL – Bij Winkel is men woedend over de wijze waarop de KNVB met het eerste vrouwenteam van de voetbalvereniging is omgegaan.
Maandag maakte de bond bekend dat Winkel het uitduel bij Fortuna Wormerveer 2 mocht overspelen. De wedstrijd een aantal geleden verloor Winkel, maar duidelijk was dat Fortuna enkele speelsters uit het eerste team – dat op zaterdag speelt – had opgesteld.
De bond erkende dat Winkel gelijk had en plande de wedstrijd voor donderdag aanstaande in. Bij winst zou Winkel periodekampioen zijn en mogen strijden om promotie naar de eerste klasse.
Maar dinsdag draaide de KNVB de beslissing in haar geheel terug en liet weten dat eerder met Fortuna afspraken waren gemaakt: speelsters van zaterdag/zondag mochten worden geruild. Daarmee gaat de bond de fout in, want met clubs kunnen geen afwijkende, ‘individuele’ afspraken worden gemaakt.
‘Dit is tegen de reglementen en kunnen wij niet klakkeloos accepteren”, laat Marijne Euser, assistent-coach van Winkel 1, in een e-mail aan de bond weten. In de mail die Fortuna van Jasper Bulters namens de KNVB ontving, krijgt de vereniging zelfs excuses aangeboden van de bond. ‘Hier geldt kennelijk het recht van de sterkste’, aldus Euser.
Winkel eist een snel en aanvaardbaar antwoord van de KNVB.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal