Verkoop gemeentehuis Tuitjenhorn uitgesteld
TUITJENHORN – De gemeenteraad van Schagen heeft dinsdagavond geen beslissing genomen over de verkoop van het voormalige gemeentehuis in Tuitjenhorn.
De Telefooncentrale had een bod gedaan van € 750.000,-. De politiek leek enthousiast, maar dinsdagavond bleek er een nieuw bod te zijn van € 760.000,- van Ron Smit uit Schagen.
Smit wil in het pand zorginstellingen, een huisartsenpost en een dependance van De Gelukkige Dolfijntjes vestigen.
Verschil tussen de twee partijen is dat De Telefooncentrale het pand op afbetaling wil komen. Smit kan de koopprijs in een keer betalen. Vooral het risico van gespreide betaling riep weerstand op bij de politiek.
Volgens wethouder Beemsterboer is de verkoop van het gemeentehuis een bevoegdheid van het college.
De politiek gaf wethouder Beemsterboer de ruimte om met de twee partijen in gesprek te gaan. De coalitiepartijen eisen wel een anti-speculatiebeding. Daarmee wordt voorkomen dat de koper het pand gebruikt om te speculeren.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal