Veel vragen over noodwoningen De Ark

SCHAGEN – Omwonenden van De Ark aan de Jozef Israëlsstraat in Schagen hadden maandagavond veel vragen over het plan van de gemeente om 15 noodunits te plaatsen voor vluchtelingen uit Oekraïne. 

Ongeveer 25 omwonenden stelden vragen over onder andere de kleur van de units, de inzameling van afval, een looproute over het terrein en de waterhuishouding in het gebied. “Als het hard regent komt het water in het toilet omhoog”, zei een van de omwonenden. 

In de gemeente Schagen worden nu ongeveer 270 vluchtelingen uit Oekraïne opgevangen. 170 daarvan wonen nog bij particulieren

De gemeente wil in eerste instantie 15 units plaatsen. Elke unit moet plaats bieden aan 2 tot 3 vluchtelingen.

Als de oude school gesloopt is, dan komen er mogelijk nog eens 30 woonunits. Burgemeester Van Kampen verwacht dat de units er maximaal 2 jaar blijven staan. 

Deze week wordt de vergunning voor de woonunits verleend. Omwonenden krijgen 6 weken de tijd om een zienswijze in te dienen. 

Burgemeester Van Kampen deed een klemmend beroep op de omwonenden om geen bezwaar in te dienen, omdat er geen andere locatie te vinden is waar opvang mogelijk is. Of bewoners bezwaar gaan maken is nog niet duidelijk. 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):