Uitleg nieuwe reactor

De gemeenteraad van Zijpe heeft dinsdagavond uitleg gekregen over de bouw van een nieuwe kernreactor in Petten.

De reactor in Petten werd 50 jaar geleden gebouwd om onderzoek te kunnen doen. Hij kan nog mee tot 2015. Toch worden nu al plannen gemaakt voor nieuwbouw. De nieuwe reactor, die 250 miljoen euro gaat kosten, zal voor 60% worden ingezet voor de fabricage van medische isotopen. Volgens NRG is nieuwbouw op de bestaande locatie een logische keuze.

Rond de reactor zijn moderne productiefaciliteiten en een goed distributiesysteem opgebouwd.

Ook de gemeente Zijpe wil de reactor behouden. Er werken ongeveer 1.300 mensen. Vragen van de politiek gingen onder andere over de financiering en de veiligheid.

Donderdag organiseren tegenstanders van nieuwbouw een discussieavond in De Uijtkijk in Sint Maartensbrug. Die avond begint om 20.00 uur.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 31 mei 2005
Categorie: Archief
Aantal views: 17
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):