Tunnel stukje opgeschoven

Maandagmiddag heeft wethouder Brand van de gemeente Schagen de nieuwe tunnel tussen de wijk Hoep-Noord en de Beethovenlaan een klein stukje onder het spoor geschoven. 

De nieuwe tunnel wordt op een speciale manier gebouwd. De complete tunnelbak is naast het spoor gebouwd. In de nacht van zaterdag op zondag zal de bak, die bijna 500.000 kilo weegt, met vijzels onder het spoor worden geschoven.

De klus begint zaterdagnacht na de laatste trein. Voordat zondagmorgen de eerste trein komt moet de klus geklaard zijn.

Door deze speciale bouwmethode hoeft het treinverkeer tussen Schagen en Den Helder niet te worden stilgelegd. Hierdoor zijn de kosten voor de bouw van de tunnel veel lager dan bij traditionele bouwmethoden. Als alles volgens plan verloopt is de tunnel in juni klaar.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 5 april 2005
Categorie: Archief
Aantal views: 14
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):