Tijdelijke opvang op locatie De Ark

SCHAGEN – De gemeente Schagen wil op de locatie van basisschool De Ark aan de Jozef Israëlsstraat noodunits gaan plaatsen voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. 

Maandag 5 september om 19.30 uur organiseert de gemeente hiervoor een openbare informatiebijeenkomst voor omwonenden in het gemeentehuis aan de Laan in Schagen. 

De Ark heeft een nieuw gebouw. De oude school staat leeg. Voor de oude plek van de school is het bouwplan ‘De Groene Traverse’ in ontwikkeling. 

In overleg met de ontwikkelaar van ‘De Groene Traverse’ is het plan om noodwoonunits neer te zetten voor de opvang van mensen uit Oekraïne. 

In de gemeente Schagen worden ruim 220 Oekraïners bij particulieren opgevangen. “Deze oplossing is een noodgreep. De bouw van de tijdelijke woningen voor de duur van 20 jaar in het gebied tussen Tuitjenhorn en Warmenhuizen en in Schagen Oost duurt langer dan verwacht en de opvang bij onze inwoners is ook aan zijn einde. Er moet dus een tussenoplossing komen”, licht burgemeester Marjan van Kampen toe.

De voorbereidingen voor ‘De Groene Traverse’ gaan gewoon door.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
2 antwoorden
  1. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    De gemeente mag op grond van mensenrechten geen onderscheid maken inzake type van vluchteling. Alle vluchtelingen zullen hier kunnen komen
    Dus dat onderscheid moet weg.

  2. Maria
    Maria zegt:

    Wanneer komt er een tussenoplossing voor de gewone woningzoekenden? Er staan honderden mensen op de wachtlijst. Die paar tiny houses zonder riool en overige voorzieningen zijn voor de lefhebber en dragen niet bij aan het oplossen van de woningnood.

Reacties zijn gesloten.