Terecht afgewezen voor rioolonderhoud
NOORDKOP – De civiele rechter in Haarlem vindt dat FAB Riool- en Wegenbeheer terecht is afgewezen door de gemeenten Den Helder, Hollands Kroon, Schagen en Texel.
De onderneming wilde in die gemeenten graag de inspectie en het onderhoud voor de rioleringen verzorgen en deed mee aan de Europese aanbesteding voor deze opdracht. FAB won die niet en stapte naar de rechter.
De rechter is het met de gemeenten eens dat FAB de procedure niet goed heeft gevolgd, waardoor fouten zijn gemaakt bij de berekening van bepaalde kostenposten. Die fouten kunnen nu niet meer worden hersteld, meent ook de rechter.
De gemeenten vonden de prijs, die de onderneming voor de werkzaamheden aanbood, veel te laag en niet realistisch. Ze waren daarom bang later dan alsnog meer geld kwijt te zijn voor het rioolbeheer.
Een ander bedrijf heeft de aanbesteding gewonnen in de Noordkop. De rechter is het met de gemeenten eens dat die beslissing niet hoeft te worden teruggedraaid. FAB had de rechter gevraagd dit wel te doen, maar vangt dus bot.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Het is link als een bedrijf heel laag inschrijft op bestek, ervaring is dat dit soort bedrijven veel op meerwerk gooien om daar hun winst uit te halen. Dan kan het een hele duur geintje worden. Terecht dat de gemeentes het niet vertrouwde
Tja een ambtenaar denkt hoe kan dit nou zoveel goedkoper zijn misschien betaald gemeente al jaren teveel , maar waarom dan afwijzen van de inschrijving er wordt een bestek uitgevaardigd / wat te doen lijst gewerkt en daar staat toch in wat er gedaan moet worden zit toch wel een naar luchtje aan zal ik maar zeggen.