Storm heeft behoorlijk huisgehouden

SCHAGEN – Tijdens de storm van woensdag 13 september zijn ruim 75 bomen omgewaaid. Dat blijkt uit de telling van de gemeente Schagen.

Daarnaast zijn auto’s beschadigd en enkele schuttingen vernield. De teller gaat nog door, want het dubbele aantal omgewaaide bomen wordt verwacht.

Er zijn meerdere oorzaken aan te wijzen voor het grote aantal gevallen bomen. Niet alleen omdat het nog nazomer is en het blad nog aan de bomen zit.

De afgelopen tijd heeft het ook flink geregend, waardoor de bodem is verzadigd en de stevigheid van vooral zware grond is verminderd.

In Schagen en Waarland heeft dit de stormschade erger gemaakt. Aan de kust is er minder schade, omdat hier bomen vaak kleiner zijn, in zandgrond staan en meer geworteld zijn op diepte om water te vinden.

Het opruimwerk gaat door, ook in delen van de gemeente waar niet direct een weg ligt. Over enkele weken zal bekend zijn hoeveel schade de storm exact heeft veroorzaakt in de dorpen en stad van gemeente Schagen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 19 september 2017
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 11
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):