Steun voor Waldervaart Centrum

SCHAGEN – De politiek in Schagen lijkt in meerderheid vóór hoogbouw in Waldervaart te zijn. Dat bleek dinsdagavond tijdens een oordeelsvormende raadsvergadering over dit plan.

Voorafgaand aan de politieke behandeling waren er meerdere insprekers. De meeste insprekers zijn tegen de bouw van een complex met accenten van 6 bouwlagen. 

Opvallend is dat ook de klankbordgroep, die de afgelopen jaren bij de plannen betrokken is geweest, verdeeld is. Direct aanwonenden in de klankbordgroep zijn tegen, maar enkele leden die verder van het gebied wonen zijn voor het plan. 

Volgens wethouder Simco Kruijer gaat het om een plan met allure dat goed is voor de wijk. Het plan gaat uit van 120 tot 140 appartementen. Dicht bij de bestaande woningen komen er 3 bouwlagen, verder van bestaande woningen oplopend tot accenten met 6 bouwlagen.

Er was veel te doen over de participatie met bewoners. In een emotioneel betoog sprak wethouder Simco Kruijer over twijfel aan zijn integriteit en dat hij verwijten en vaak suggestieve opmerkingen aan zijn adres niet kan accepteren. 

Kruijer meldde dat de klankbordgroep veel bij elkaar is geweest en dat er veel nieuwsbrieven zijn gestuurd naar buurtbewoners. 

Ondanks de verdeeldheid in de klankbordgroep, vond een meerderheid van de raad de participatie bij het project voldoende. Alleen de VVD en Wens4u hadden felle kritiek op de wethouder omdat er in de ogen van die twee partijen veel mis was met de participatie. 

De coalitiepartijen (CDA, PvdA, JessLokaal en Seniorenpartij) konden zich vinden in het plan. De oppositie was kritisch, vooral over de bouwhoogte. Hiermee lijkt een meerderheid van de raad het plan te steunen. Een definitief besluit wordt genomen tijdens de raadsvergadering van dinsdag 9 mei.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):