Standplaatsen Nieuwstraat mogelijk weg

SCHAGEN – De kans is groot dat de vis- bloemen en groentekramen die in het weekend op de Nieuwstraat staan, daar weg moeten als het Makado Centrum af is. 

In het contract tussen de gemeente Schagen en het Makado Centrum staat een passage dat in een straal van 250 meter vanaf een entree van het winkelcentrum geen ambulante handel plaats mag vinden. 

Vanaf de nieuwe entree bij de versmarkt van het Makado Centrum valt de hele Nieuwstraat binnen de 250 meter. Er zal dus een nieuwe plek moeten worden gevonden voor de ambulante handelaren. 

Het college van Schagen werkt op dit moment aan een nieuw standplaatsenbeleid. Daarmee moet ook duidelijk worden op welke plaatsen in Schagen nog wél ruimte is voor ambulante handelaren.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
4 antwoorden
  1. Marianne
    Marianne zegt:

    Nu merk je dat het geluk van de inwoners niet meer centraal staat in het beleid van de gemeente.
    Straks nog eens een megahotel in Petten, en dan wordt Schagen een hel voor de inwoners. Krijg je dezelfde toestanden als in Amsterdam.

  2. Ton
    Ton zegt:

    Hé dat is apart zeg.
    Als die bepaling van 250 meter consequent wordt door gevoerd dan moet ook een stuk van de markt op de Gedempte Gracht weg.

    • flits
      flits zegt:

      Dat niet alleen: de westfriese markt staat voor een deel ook op de nieuwstraat waar spullen verkocht worden en tijdens de kermis zijn er diverse wagens die voedsel verkopen. Ik vind het heel vreemd dat de gemeente hiermee heeft ingestemd.

  3. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Ik vind het erg jammer als de marktkramen en vis oliebolkramen er niet meer mogen staan. Het is een erge verschraling van de markt.
    Waarom zijn deze domme afstanden bepaald. Dit is niet in het belang van het publiek
    Ik denk om nooit meer in het macado te komen. Ik ga dit niet missen.

Reacties zijn gesloten.