Reactor Petten half jaar buiten bedrijf
De Hoge Flux Reactor (HFR) te Petten gaat in januari of februari volgend jaar uit bedrijf voor reparatie die 22 tot 26 weken duurt. Dat heeft exploitant NRG geschreven aan het ministerie van Vrom.
De reparatie is nodig omdat vorig jaar bleek dat er in de leiding van het primair koelwatersysteem een naalddun gaatje zit. Volgens NRG kan de leiding gerepareerd worden door het opdikken of aanbrengen van materiaal op de aangetaste delen van de leiding.
NRG laat weten dat het risico bestaat dat de conditie van de leiding zo slecht is, dat reparatie niet mogelijk is. Dat kan pas worden vastgesteld als het beton om de leiding verwijderd is. In dat geval moet de leiding vervangen worden.
De reparatie start in januari of februari. De reparatie duurt 22 weken. Blijkt vervanging nodig te zijn, dan is de geplande tijd 26 weken. NRG houdt in de planning rekening met zowel reparatie als vervanging.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal