Provincie wil veiligere in- en uitritten

REGIO – Om de veiligheid van in- en uitritten aan provinciale wegen te verbeteren, stelt de provincie in 2024 een subsidie van € 528.000,- beschikbaar.

Met dit geld wil de provincie bewoners en bedrijven helpen om hun uitwegen veiliger te maken. De subsidie kunnen zij vanaf 1 mei 2024 aanvragen via de website van de provincie Noord-Holland. De afgelopen drie jaar is er al goed gebruikgemaakt van deze subsidie. Inmiddels zijn al 25 in- en uitritten aangepast of verwijderd.

Veel in- en uitritten zijn onveilig, bijvoorbeeld als onvoldoende zicht is op de doorgaande weg, de uitrit aansluit op een fietspad, afslaand verkeer moet afremmen of omdat in- en uitdraaien voor groot landbouwverkeer lastig is.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
3 antwoorden
  1. Sas F
    Sas F zegt:

    Parallelweg N9 wordt niet gebruikt waarvoor het bedoeld is. Het grote trekker verkeer vermijdt deze weg door de vele bochten en drempels. Zij zoeken weer een alternatieve route via de smalle landwegen.

  2. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Veel parallelwegen worden gebruikt om lamgzame voertuigen op de hoofdweg te passeren. Kijk maar langs de N241 maar ook naast de N9. In en uitritten worden dan vaak niet eens gezien. Hoge snelheden zijn daar ook erg gevaarlijk. Vaak dezelfde auto’s en ook van buurtverkeer.

    • Fs
      Fs zegt:

      Parallelwegen N9 die weer niet gebruikt worden waarvoor ze bedoeld zijn. Het grote trekker verkeer vermijdt deze weg door de bochten en drempels die aanwezig zijn. Zij zoeken weer alternatieve routes via de smalle landwegen.

Reacties zijn gesloten.