Provincie N-H past geurbeleid aan
NOORD-HOLLAND – De provincie Noord-Holland past de regel voor de beoordeling van geurhinder van inrichtingen aan op de hedonische weegfactor in de vergunningverlening voor fabrieken en andere bedrijven.
De hedonische weegfactor wordt gebruikt om te beoordelen hoeveel overlast een geur creëert. Eerst werd de geur gemeten in een laboratorium, maar dat dit kwam niet overeen met de praktijk. Het wordt nu bepaald met een lijst van vaste waarde per bedrijfsactiviteit of materiaal.
De nieuwe regel moet ervoor zorgen dat de hedonische weegfactor op een eenvoudigere manier te meten en te handhaven is. De provincie verwacht de regel in 2025 opnieuw aan te passen omdat het zich wil aansluiten bij een nieuw nationaal beoordelingskader voor geur.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal