Prestatie-afspraken tot 2020

SCHAGEN – Gemeente Schagen, Wooncompagnie en de Huurderskoepel Schagen ondertekenden onlangs de nieuwe Prestatieafspraken Schagen 2016 tot en met 2020.

De drie partijen zijn trots dit gezamenlijke resultaat te hebben bereikt. Nieuw is dat nu ook de huurdersverenigingen aan tafel zaten bij de onderhandelingen en daarbij het belang van de huurders en woningzoekenden hebben vertegenwoordigd.

Hiermee zijn deze prestatieafspraken één van de eerste in Nederland die op deze manier tot stand zijn gekomen.

Belangrijkste uitgangspunt voor alle partijen is het betaalbaar houden van de huurprijs van de sociale huurwoningen. Gemeente, Wooncompagnie en de huurdersverenigingen willen de woonlasten van huurders met een laag inkomen beheersbaar houden.

Tweede ambitie is dat de huidige hoeveelheid huurwoningen over de periode van 4 jaar minimaal gelijk blijft én zelfs 100 betaalbare nieuwe huurwoningen te realiseren in de gemeente Schagen. Dit met het oog op de vraag bij starters en de toenemende instroom van vergunninghouders.

Hiermee willen partijen gezamenlijk inspelen op de oplopende vraag naar betaalbare huurwoningen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 23 december 2015
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 12
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):