Prachtige klassieke klanken in Slot Schagen
SCHAGEN – Voor de zesde keer wordt in Slot Schagen in samenwerking met The International Holland Music Sessions een reeks van vijf concerten gegeven, die wordt uitgevoerd door internationale toptalenten.
Vrijdagavond vond onder grote belangstelling het eerste concert plaats. Voor de pauze nam de 20-jarige virtuoze Nederlandse pianist Florian Verweij plaats achter de vleugel.
Verweij speelde werken van Johann Sebastian Bach, Ludwig von Beethoven en Sergej Ljapoenov. Het was een lust voor oog en oor om hem te zien en te horen. Zijn vingers dansten over de toetsen en hij speelde alles uit zijn hoofd.
Na de pauze speelde de Nederlandse celliste Emma Mercedes Besselaar begeleid door de Japanse pianiste Noriko Yabe het verrassende stuk Orion van componist Töru Takemitsu, gevolgd door werken van Henriëtte Bosmans en Robert Schumann.
Mooi om te zien waren de emoties bij Emma Besselaar terwijl zij speelde. Zowel Verwey als Besselaar gaven een inleiding over de stukken die zij gingen spelen. Het was een bijzonder mooie avond.
(Foto’s: Kitty Mertz)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal