Politiek wil ‘Cultuur-ensemble’ rond Vreeburg
SCHAGEN – Vier culturele plekken in Schagen zouden gezamenlijk met een plan moeten komen. Dat stelt Wens4u in een motie die dinsdag door de gemeenteraad werd besproken.
Het gaat om Museum Vreeburg, de Rijtuigenloods, de Muziektuin en Loet 10. De vier stichtingsbesturen worden opgeroepen om met één plan te komen voor het hele gebied. Ook de horeca aan de Loet zou hiervan kunnen profiteren.
Door deze locaties te verbinden ontstaat volgens Wens4u een aantrekkelijk cultuurcluster met nationale uitstraling. De historische collectie, creatieve broedplaats en levendige tuin versterken elkaar en trekken zo meer bezoekers. Een gezamenlijk plan moet de basis vormen voor investeringen en toekomstige ontwikkelingen van het gebied.
Volgens het college past een gezamenlijk plan prima bij een nog vast te stellen kunst- en cultuurbeleid. Ook de overige partijen zagen wel iets in het idee van Wens4u. Alleen de VVD stemde tegen. Waarom werd niet duidelijk.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!