Oranje sjaals tegen geweld tegen vrouwen

SCHAGEN – Meerdere beelden in Schagen zijn maandagavond voorzien van oranje sjaals. Met de actie heeft de soroptimistenclub Roos van Schagen de aftrap gegeven voor ‘Orange the world’.

‘Orange the World’ is een wereldwijde campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Op de oranje sjaals staat een QR code om medestander te worden voor ‘Orange the World’.

Dit jaar is in Nederland het thema ‘Veilig, overal en altijd’. Geweld tegen vrouwen en meisjes vindt plaats op allerlei plaatsen. Met het thema wil de organisatie de bewustwording vergroten over het feit dat geweld tegen vrouwen niet alleen voorkomt achter de voordeur en op straat, maar overal in de samenleving.

Naast de oranje sjaals zijn oranje bloemen gelegd bij het monument voor Tanja Groen. Op het gemeentehuis aan de Laan in Schagen is een speciale vlag te zien en het gemeentehuis is oranje verlicht.

Meer informatie over de actie staat op www.orangetheworld.nl.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):