Onderzoek naar vissterfte Waldervaart afgerond
SCHAGEN – Het onderzoek van de gemeente Schagen en het Hoogheemraadschap naar de massale vissterfte in de Waldervaart is afgerond.
Wethouder Hans Heddes verteld dat er met de baggerdiepte van de sloten niets mis is. Waar wel wat aan gedaan moet worden is de doorstroming en overhangende bomen en struiken.
De oorzaak van de vissterfte blijken 2 waterkeringen te zijn. Hierdoor is er geen goede doorstroming van het water mogelijk. De waterkeringen zijn nodig om het waterpeil in de Waldervaart te regelen. Zonder de waterkeringen zouden de meeste tuinen in de wijk bij hevige regenval onder water komen te staan.
De gemeente gaat in gesprek met het Hoogheemraadschap en laat zich adviseren door Hengelsportvereniging De Baars.Â
Het uitbaggeren van de sloten is in ieder geval voorlopig niet aan de orde. Heddes geeft aan dat er volgend jaar misschien wel een nieuw baggerplan gemaakt moet worden.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal