Noordwest gestart met nieuwbouw fase 1
ALKMAAR – Deze week is de start begonnen van de nieuwbouw van het ziekenhuis in Alkmaar. De aannemer is begonnen met het plaatsen van de funderingspalen voor nieuwbouw fase 1.
Begin 2022 volgen de damwanden. Daarna wordt de bouwkuip uitgegraven, een waterdichte onderlaag geïnjecteerd en de betonvloer voor de ondergrondse parkeergarage gestort. Deze werkzaamheden zijn naar verwachting medio 2022 gereed.
Voor het plaatsen van de palen en damwanden worden slimme bouwtechnieken ingezet die minder geluids- en trillinghinder voor de omgeving opleveren dan gebruikelijk. Zo worden de funderingspalen geboord in plaats van geheid en de damwanden gedrukt in plaats van getrild.
Om de daadwerkelijke geluiden en trillingen te monitoren staan rond het bouwterrein meters opgesteld.
In de week tussen kerst en oud & nieuw liggen de werkzaamheden stil.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal