Nog 112 woningen onder controle
SCHAGEN – Het in 2021 gestarte project ‘Oneigenlijk gebruik woningen’ levert weinig op. Ongeveer 300 woningen waarvan bekend is dat hier niemand woont worden onderzocht.
Tot november 2022 hebben de toezichthouders 260 woningen gecontroleerd op oneigenlijk gebruik van de woningen. Slechts in 14 gevallen is een juridisch handhavingstraject gestart. Op dit moment lopen er nog 2 handhavingszaken.
Er zijn nog 112 woningen waar niemand staat ingeschreven in de Burgers Registratie Personen. Een aantal van deze woningen is reeds in onderzoek.Â
Het kan ook betekenen dat er niemand in de woning staat ingeschreven en de woning leegstaat. Dit levert geen strijdigheid op met het bestemmingsplan en hiertegen kan dan ook niet handhavend worden opgetreden, meent het college. De controles ‘oneigenlijk gebruik woningen’ worden in 2023 voortgezet.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal