Nederland Leest van start in Schagen
SCHAGEN – In de KopGroep Bibliotheek in Schagen ging donderdagmorgen de campagne ‘Nederland Leest` van start.
De eerste exemplaren van het daarbij behorende gratis boekje ‘Je bent wat je leest’ werden door Lisette Mensonides uitgereikt aan kunstenaar Ingrid Buis en Kitty Mertz.
In ‘Je bent wat je leest’ belichten vijf auteurs verschillende aspecten van ons eten. Afgewisseld door smakelijke ‘literaire spooms’ houdt chef-kok Pierre Wind een pleidooi voor intuïtief en eigenzinnig koken, vertelt historica Charlotte Kleyn over de oer-Hollandse fusion-keuken en verkent Marion Pauw een verrassend aspect van onze eetbehoefte.
Culinair recensent Joël Broekaert zet uiteen hoe wij ook in de toekomst van vlees kunnen blijven genieten en tot slot fileert microbioloog Rosanne Hertzberger de listen en lagen van de voedselmarketing. Ronald Giphart zorgt voor het voorgerecht.
Bibliothecaris Lisette Mensonides maakte er een feestelijk moment van en had ook nog een leuke kwis bij de hand die verrassende antwoorden opleverde. Dat alles ging gepaard met heerlijke, gezonde hapjes.
‘Je bent wat je leest’ is zolang de voorraad strekt gratis verkrijgbaar in de bibliotheek. De hele maand november wordt gewijd aan het thema ‘voeding’.
(Foto’s: bibliotheek)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal