Natuurfonds behaalt succes in ‘t Zand

‘t ZAND – Landschap Noord-Holland heeft dankzij donaties in het Natuurfonds een stuk grond kunnen kopen in ‘t Zand. Het gaat om 4 hectare grond, pal naast natuurgebied De Mosselwiel.

In Noord-Holland is de woningkrapte het grootst in en rond Amsterdam. Maar ook in het landelijk gebied zijn er ambitieuze plannen voor uitbreiding. Er wordt al snel gekeken naar het buitengebied. “Stukje voor stukje wordt er natuur afgesnoept, terwijl de steden uitdijen en steeds dichter naar elkaar toe groeien. Het is tijd om die groene omgeving veilig te stellen, voordat het te laat is”, stelt Landschap Noord-Holland. 

Met deze nieuwste aankoop ontstaat een groot aaneengesloten natuurgebied. “We zijn ontzettend trots dat het is gelukt om weer een stuk natuur veilig te stellen. Elke aankoop is een prachtig voorbeeld hoeveel moois ook jouw gift kan opleveren.”

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Sanne de Weger werkte van 2011 tot 2024 parttime op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):