Mensen met een beperking sneller aan het werk
SCHAGEN – Het wordt eenvoudiger en aantrekkelijker voor werkgevers om mensen met een beperking in dienst te nemen en te houden.
Er komen extra waarborgen voor passende ondersteuning, jonggehandicapten onder de 27 jaar kunnen meteen een uitkering aanvragen tijdens hun zoektocht naar werk en ze hoeven daarmee niet langer eerst vier weken te wachten.
De beleidsvrijheid van gemeenten wordt aan banden gelegd. Er komt straks één loonwaardebepaling voor werkgevers. Zo komt er een einde aan de verschillende manieren waarop gemeenten de loonwaarde bepalen.
Mensen die in deeltijd met loonkostensubsidie werken en nog een aanvullende uitkering nodig hebben, mogen straks 15% van hun verdiende salaris houden bovenop hun uitkering, met een maximum van € 136,26 per maand. Ook voor deze mensen moet werken daadwerkelijk gaan lonen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal