Meer steun voor cultuur in provincie
NOORD-HOLLAND – De provinciale CDA komt maandag met een voorstel om culturele verenigingen in de provincie meer steun te geven.
In veel Noord-Hollandse wijken en dorpen vormen culturele verenigingen het hart van de gemeenschap, zoals muziek- en dansscholen en toneelverenigingen. Toch dreigt volgens het CDA het culturele verenigingsleven buiten beeld te raken in het nieuwe provinciale cultuurbeleid.
De partij wil daar verandering in brengen. “Het gaat in het nieuwe beleid steeds over talent, maar amateurkunst is de basis. Juist in stadswijken, dorpen en kernen zijn deze verenigingen onmisbaar. Ze houden het levendig én leefbaar”, vertelt fractievoorzitter Dennis Heijnen.
Culturele verenigingsleven moeten daarom een prominentere plek krijgt in het nieuwe programma. Daar komt volgens Heijnen bij dat het verenigingsleven onder druk staat door de stijgende kosten en dalende vrijwilligersaantallen.
De CDA-fractie ziet ook positieve dingen in het voorgestelde cultuurbeleid, zoals de inzet op cultuureducatie en de rol van de provincie als verbinder in de regio.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!