Maestro Ed Spanjaard in De Luxe
SCHAGEN – In Theater en Filmhuis Scagon De Luxe in Markt 18 in Schagen vertelt dirigent Ed Spanjaard op uitnodiging van Kunst Verklaard maandag 30 september om 20.15 uur over zijn carrière.Â
Ed Spanjaard is dirigent en juryvoorzitter bij het programma ‘Maestro’. Gedurende zijn studie aan het conservatorium in Amsterdam dirigeerde hij al amateurensembles. Als assistent stond hij Bernard Haitink, Georg Solti en Herbert von Karajan bij.
Zijn carrière begon als repetitor bij het Royal Opera House Covent Garden en de Bayreuther Festspiele. Hier ontwikkelde zich zijn liefde voor opera. Sindsdien dirigeerde Spanjaard vele producties, waaronder ‘Così fan tutte’, ‘Don Carlos en Peter Grimes’, ‘Pelléas et Mélisande’, ‘Der Rosenkavalier’ en vijf Puccini opera’s.
Ed Spanjaard is tevens leraar orkestdirectie aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten en werd in 2002 gevraagd als dirigent en pianist bij het huwelijk van koning Willem-Alexander en koningin Máxima.
Nu is hij sinds het zevende seizoen als juryvoorzitter naast Isabelle van Keulen en Dominic Seldis bezig met opnames voor het nieuwe seizoen van het NPO-programma ‘Maestro’.
Meer informatie is te vinden op www.scagondeluxe.nl.Â
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal