Liander zit in maag met stroom zonnepanelen

SCHAGEN –  Netbeheerder Liander wil onderzoeken of zij gebruikers van zonnepanelen met een vergoeding kan verleiden die uit te zetten op zonnige dagen.

De vele elektriciteit die alle zonnepanelen van particulieren en bedrijven opleveren op zonnige dagen, dreigen het elektriciteitsnetwerk overmatig te belasten.

Netbeheerders staan voor twee problemen als het gaat over overbelasting op het stroomnet. Enerzijds is de stroomvraag te groot door het gebruik van bijvoorbeeld warmtepompen en elektrische auto’s. Anderzijds wordt het net op bepaalde momenten overbelast omdat er op zomerse dagen meer stroom in wordt gestopt dan nodig is.

In Zeeland starten netbeheerder Stedin en energiemaatschappij Eneco met een experiment waarbij huiseigenaren op zonnige dagen gevraagd wordt om tegen betaling hun zonnepanelen uit te schakelen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):