Kitty kookt… Spinazietaart met champignons
Ik heb de spinazietaart al ontelbare keren gemaakt omdat iedereen hem heerlijk vindt en vooral de versie met knakworsten is bij jong en oud favoriet. Verwarm de oven voor op 225 graden.
Spinazietaart met champignons
Wat heb je nodig voor 3 Ã 4 personen:
– 8 plakjes bladerdeeg
– 750 g diepvries spinazie à la crème (ontdooid)
– bakje amandelschaafsel
– 6 eieren
– doosje kastanje champignons
– 1 gesnipperde ui
– 2 gesnipperde tenen knoflook
– zakje geraspte pizzakaas of andere kaas
– wat sambal
– peper en zout naar smaak
– een springvorm
– wat boter en bloem om de vorm mee in te smeren en te bestuiven
Bereiden:
Doe de ontdooide spinazie à la crème in een grote schaal. Klop een voor een de eieren erdoor. Zout en peper en wat sambal toevoegen naar smaak. Fruit in een koekenpan in wat olijf- of zonnebloemolie de ui en knoflook en voeg de champignons toe en bak even mee. Laat het mengsel afkoelen.
Haal 8 plakjes uit het pakje diepvriesbladerdeeg leeg ze uit elkaar en laat ze ontdooien. Ze mogen wel nog wat stevig blijven. Boter de springvorm in en bestuif met wat bloem. Doe 7 plakjes bladerdeeg rondom in de vorm tot de rand en bedek het midden met het laatste plakje. Prik met een vork gaatjes in de bodem.
Roer het champignonmengsel samen met  de helft van het amandelschaafsel door de spinazie en stort dit in de vorm. Bestrooi met de geraspte kaas en daarop het restant van het amandelschaafsel.
Dek de vorm af met aluminiumfolie en zet hem voor 60 minuten in de oven. Verwijder de folie na 30 Ã 40 minuten.
Voor de andere spinazietaart de champignons en sambal weglaten. Doe de knakworsten van twee blikjes rondom in de spinazie en druk ze naar onderen zodat je ze niet meer ziet. Bestrooi met de kaas en daarna met het amandelschaafsel.
eet smakelijk!
E[url|https://www.youtube.com/watch?v=vjS_TrD1fCA&t=34s|https://www.youtube.com/watch?v=vjS_TrD1fCA&t=34s|ext]
Â
Â
Â
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal