Kinderen van St Janschool in raadszaal

SCHAGEN – Burgemeester van Kampen van de gemeente Schagen zat maandag twee bijzondere raadsvergaderingen voor.

‘s Morgens zaten leerlingen van groep 6 van de St Janschool uit Waarland op de plaatsen van de raadsleden en ‘s middags leerlingen van groep 7.

De leerlingen deden dat in het kader van het project `Dorp tot stad`. Twee onderwerpen kwamen aan de orde groenvoorziening en verkeersveiligheid.

De vragen van de kinderen, die niet schroomden om hun microfoon aan te zetten, werden ondersteund met een power point presentatie.

Vooral de gevaarlijke kruispunten werden benadrukt en ook kwamen de kinderen met oplossingen. Het plaatsen van verkeersborden en spiegels. Ze wisten dat een verkeersbord € 75,- kost en een spiegel € 99,-.

Het handbalveld zouden ze graag veranderd zien in een voetbalveld en een speelbos. Het gras moet beter worden onderhouden, bij de school moet de berg stenen worden verwijderd en daar moet het veld vlak worden gemaakt.

De kinderen hebben twee weken geleden zwerfafval verwijderd en vonden dat er meer en leukere afvalbakken moeten worden geplaatst. Burgemeester Van Kampen beloofde voor 1 april met antwoorden te komen.

(Foto’s: Kitty Merz)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):