Kennismakingsavond Poolse werknemers in Petten
De gemeente Zijpe organiseert 2 september een bijeenkomst voor inwoners van Petten en Poolse arbeiders. Doel van de bijeenkomst is het bevorderen van het samen leven in het kustdorp.
In Petten woont een grote populatie Poolse arbeiders. Geschat wordt dat er 350 tot 400 Polen in het kustdorp wonen. Een deel van de Polen woont in `Huis ter Duin`. Anderen wonen in huurhuizen. Vooral die laatste groep heeft al enkele malen overlast veroorzaakt.
De verhouding tussen de autochtone Pettemers en de Polen is volgens de gemeente niet optimaal. Er wordt gevreesd voor meer overlast en er is weinig contact tussen de twee bevolkingsgroepen.
Een deel van de autochtone inwoners ervaart de Poolse arbeiders als ongewenst. Hierover werd zelfs een ingezonden brief geplaatst in de Sportflits, de dorpskrant van Petten.
De Dorpsraad en de gemeente hebben nu de handen ineen geslagen en de bijeenkomst georganiseerd. Autochtone en Poolse inwoners van Petten worden voor de bijeenkomst uitgenodigd.
In het dorp worden brieven verspreid en posters opgehangen. Alle publicaties worden in het Nederlands en in het Pools gedrukt. Met de bijeenkomst hopen de gemeente en de Dorpsraad op meer wederzijds begrip.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal