Kampen weer Keesomland

Komend weekend wordt De Kampen, iets ten noorden van ’t Veld, weer omgedoopt tot Keesomland. Het is de 4e keer dat deze grote reünie van de familie Keesom wordt georganiseerd.

In 1994 werd de eerste keer een reünie gehouden van de nazaten van Willem Keesom en Jansje Ruiter. Inmiddels is het evenement uitgegroeid tot een ware volksinvasie. Vijf jaar geleden, tijdens de laatste reünie, kwamen maar liefst 100 Keesommen naar De Kampen.

Hendrik en Trijntje Keesom trouwden rond het jaar 1900. 3 van hun kinderen gingen wonen in de Kampen bij ’t Veld.

In 1994 werd voor de eerste keer een familiereünie georganiseerd in De Vriendschap in ’t Veld. Daar ontstond ook het idee om met de hele familie een reünie te organiseren. Dat gebeurde op een zondag in mei 2000, ook in De Vriendschap. In 2005 kwam weer een koppel Keesomkoppen bij elkaar en werd de volgende reünie georganiseerd.

Deze derde editie werd gehouden op 3 juli 2005 in de Kampen, een buurtschap waar de Keesoms geboren waren. In de tuin van Truus Keesom scheen de hele dag de zon voor de ongeveer 100 reüniebezoekers.

Komende zondag wordt opnieuw een reünie gehouden voor de hele Keesomtak. Rond de klok van 11.00 uur zullen 140 personen komen naar de boerderij van Willem en Marjet Keesom aan de Westerweg in ’t Veld. Er komen ook 15 Keesommen uit Canada.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 2 juli 2010
Tags:

Categorie: Archief
Aantal views: 12
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):