JESS: precario niet structureel opvatten

SCHAGEN –  De gemeente Schagen heft precariobelasting maar over een aantal jaar kan dit niet meer.

De Tweede Kamer heeft de periode ingekort van 10 naar vijf jaar. Dit betekent dat uiterlijk tot 1 januari 2022 deze belasting mag worden opgelegd aan nutsbedrijven. Eén van de nutsbedrijven is Liander.

De lokale partij JESS vreest dat Liander kosten gaat doorberekenen aan de gemeente Schagen nu Schagen eenzijdig het contract heeft aangepast. Ze vraagt aan het college of deze kosten inmiddels bekend zijn.

JESS heeft eerder aangedrongen om de risico’s goed in kaart te brengen, zodat de positieve en negatieve gevolgen inzichtelijk zijn. Ook vindt ze het niet goed dat de opbrengst meegenomen wordt als structureel dekkingsmiddel in de begroting omdat precario niet blijvend is.

JESS wil weten hoe dit zich verhoudt tot het standpunt van het college dat rekeningen niet doorgeschoven mogen worden naar de toekomst.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 28 februari 2017
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 10
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):