Goed bezig maar nu wel verder gaan

WIERINGERMEER – “Goed bezig maar nu wel verder gaan” zijn de woorden waarmee Rutger Jan Bredewold de 98e aflevering van ‘Zien wat je bekijkt’ afsluit. Een aflevering waarin hij het beeld ‘Op handen gedragen’ van Geertje Tjalma bespreekt.

Het beeld gemaakt van cortenstaal staat als laatste beeld langs de Vaart in Wieringermeer. Het is een markant beeld bij een recent gerenoveerde brug over de Vaart. Ook het hele talud is aangepast en de grond rondom het beeld is opnieuw ingezaaid met gras. Rutger Jan spreekt zijn waardering uit voor de gemeente Hollands Kroon voor het initiatief van plaatsen van beelden langs de Vaart. Het zou de tijd zijn om nu door te gaan met die aanpak.

“Het is een mooi symbolisch beeld. Geertje Tjalma laat zich inspireren door de omgeving. Dat heeft geresulteerd in deze handen gemaakt van draad dat gebogen is. Het ziet er eenvoudig uit maar als je daar mee bezig bent dan valt dat echt tegen” vertelt Rutger Jan.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Joop Luten was enkele jaren als vrijwilliger actief voor de redactie van Noordkop Centraal. Joop maakte nieuwsvideo's en richtte zich daarnaast op politiek en cultuur. Samen met Rutger Jan Bredewold maakte hij de kunstserie 'Zien wat je bekijkt' voor Noordkop Centraal TV.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):