Gemeenteraad akkoord met groenplan

HOLLANDS KROON – De gemeenteraad van Hollands Kroon is donderdagavond akkoord gegaan met het groenbeleidsplan. 

In het plan stelde het college voor 175 bomen per jaar extra te gaan planten, bovenop de 300 bomen die jaarlijks al worden geplant. Dit kost jaarlijks € 70.000,-. 

Door de extra aanplant wordt een inhaalslag gemaakt en zullen over een periode van 10 jaar in totaal 4.750 extra bomen worden aangeplant. Bomen die door ziekte, storm of andere oorzaak gerooid moeten worden tellen hier niet in mee.

“Groei is van onschatbare waarde”, zei Sylvia Buczynski van de PvdA. Wat haar partij betreft had het veel ambitieuzer gemogen. Een aantal andere fracties was het daarmee eens. 

Volgens wethouder Groot is het planten van nog meer bomen niet mogelijk. Bestemmingsplannen,  agrarische belangen en kabels in de grond vormen daarvoor een belemmering. 

GroenLinks stemde tegen het plan omdat het niet ambitieus genoeg was. Alle andere fracties steunden het plan van het college.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):