Feestelijke ondertekening Inclusieakkoord

SCHAGEN – In het Scagon Theater in Schagen werd woensdag 20 april tijdens een feestelijke bijeenkomst het Inclusieakkoord ondertekend door 20 lokale organisaties.

Met de ondertekening geven de lokale organisaties aan zich te willen inzetten voor een toegankelijke en inclusieve gemeente. Ook deed elke organisatie die het Inclusieakkoord ondertekende de belofte zelf aan de slag te gaan met een concrete actie, die bijdraagt aan een toegankelijk en inclusief Schagen.

Samen met de organisaties zet de gemeente zich in voor een Schagen waarin iedereen kan meedoen en zichzelf kan zijn. 

“We zijn blij met alle ondertekenaars. Door allemaal een belofte te doen, blijft het niet bij enkel woorden. We komen allemaal in actie”, aldus wethouder Sigge van der Veek. 

De beloftes zijn uiteenlopend. Zo gaat de ene organisatie aan de slag met de diversiteit van het personeel, terwijl een andere opkomt voor toegankelijk taalgebruik bij de gemeente en andere lokale partijen.

Op 28 september 2021 ondertekenden de gemeente Schagen en het Gehandicapten Platform Schagen als eerste twee partijen het Inclusieakkoord. De wens is dat in de toekomst nog veel meer lokale organisaties, verenigingen en ondernemers het Inclusieakkoord willen ondertekenen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):