`Elle` bij De Luxe
SCHAGEN – Filmtheater de Luxe draait donderdag 8 en vrijdag 9 september om 20.00 uur de film `Elle` van regisseur Paul Verhoeven in het Scagontheater van Cultuurhuis M18 aan de Torenstraat 1A in Schagen.
Elle is een technisch briljante film over een verkrachte vrouw en haar belager. Maar Elle is veel meer: grotesk, intiem en soms ook komisch. De dialogen zitten vol maatschappijkritiek op onder andere multiculturele opvattingen, de bankencrisis, het katholicisme en slappe mannen.
Geweld, seks en religie komen bijna altijd in Paul Verhoevens film aan bod en dat is in `Elle` niet anders. Isabelle Huppert is superieur als Michèle, een vrouw die samen met haar beste vriendin een bedrijf runt in gewelddadige videogames.
Op een dag wordt ze in haar eigen huis verkracht door een gemaskerde insluiper. Ze doet geen aangifte en stort ook niet in. In plaats daarvan gaat ze over tot de orde van de dag. Is ze een koele kikker of misschien een overlever?
Als diezelfde man haar begint te stalken probeert ze zijn identiteit te achterhalen en ontstaat er een kat-en-muisspel met allerlei ironische wendingen. De kijker mag zelf conclusies trekken.
Elle verkent en onderzoekt intussen de grenzen van wat moreel nog aanvaardbaar is. Elle is ook in dat opzicht een echte Verhoeven en meer dan alleen een thriller.
Kaarten zijn voor € 8,- te koop via de webshop van www.filmtheaterdeluxe.nl en aan de kassa op voorafgaande filmavonden of op de dag van vertoning mits de film niet is uitverkocht.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal