Eindelijk een cao voor sociale werkbedrijven

SCHAGEN – De arbeidsgehandicapten die werken op sociale werkbedrijven zoals Noorderkwartier in Schagen krijgen een nieuwe cao.

De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft met de vakbonden FNV en CNV een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor de Sociale Werkvoorziening (SW). De nieuwe cao loopt tot en met 31 december 2018.

Alle werknemers krijgen in maart 2016 een eenmalige uitkering van € 325,-. De eindejaarsuitkering wordt met ingang van 2016 verhoogd van 3% naar 3,75%.

Daarnaast spraken de partijen af dat in 2016, 2017 en 2018 de door staatssecretaris Klijnsma (SZW) toegezegde loon-prijscompensatie wordt omgezet in salarisverhogingen.

Verder zijn er afspraken gemaakt over werkzekerheid, begeleid werken, terugkeergarantie en de seniorenregeling.

De VNG legt het onderhandelaarsakkoord in januari voor aan de leden. Het bestuur besluit op 3 maart of de VNG het onderhandelaarsakkoord kan bekrachtigen.

 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 26 december 2015
Categorie: Archief Nieuws
Aantal views: 10
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):