Einde voorrang statushouders lost niets op

SCHAGEN – Net als de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is ook de Woonbond tegen het voorstel om geen voorrang meer te geven bij de toewijzing van sociale huurwoningen. De Woonbond vindt het voorstel slecht onderbouwd en waarschuwt dat het bijdraagt aan negatieve sentimenten over vluchtelingen met een verblijfsvergunning.

Volgens de Woonbond ligt de echte oplossing in het creëren van méér sociale huurwoningen. Het is onterecht om één groep woningzoekers de schuld van de woningnood te geven.

De organisatie pleit ervoor om 40% van alle nieuwbouwwoningen sociaal te verhuren en de sloop, verkoop en liberalisatie van sociale huurwoningen fors te beperken. Zo krijgt iedereen die een sociale huurwoning nodig heeft een eerlijke kans, of het nu gaat om jongeren, ouderen, kwetsbaren of statushouders.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
9 antwoorden
  1. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    De woning op De Tuinen nr 6 staat leeg. Dit is een grote woning in hoep-zuid met 7 slaapkamers die volgens mij al sinds maart 2024 leeg staat. Er zaten in deze periode illegaal een tijdje arbeidsmigranten in. Ik dacht van Polen.
    Zonde van een dergelijk gebruik voor de samenleving met nog zoveel woningzoekenden.

    Beantwoorden
  2. Freek
    Freek zegt:

    Er moet een einde komen aan de aanzuigende werking van economische en vluchtelingen uit veilige landen.
    Ik lees hier goede initiatieven om dit te realiseren.

    Echte vluchtelingen opvangen maar deze terugsturen als het veilig is. Niet zomaar meer een verblijfsvergunning uitgeven.
    Hooguit 3 jaar en dan blijven evalueren. Bij stafbare feiten of onvoldoende intergratie is het uitzetten.

    Beantwoorden
  3. Johan de Vet
    Johan de Vet zegt:

    Een hele simpele wet:
    -Je krijgt pas Bijstand wanneer je 5 jaar in Nederland gewoond en gewerkt hebt
    -Je krijgt pas een sociale huurwoning wanneer je 5 jaar in Nederland gewoond en gewerkt hebt.

    Deze wet voor iedereen NL of asielzoeker.

    Wanneer een asielzoeker, of onbeleefd gezegd uitkeringsmigrant, Nederland heeft uitgekozen, dan weet hij dat hij 5 jaar aan het werk moet en 5 jaar in een AZC verblijft voordat hij een woning krijgt. Dan kiest hij een ander land uit.

    Beantwoorden
  4. Frits
    Frits zegt:

    Door te blijven ontkennen dat mensen langer moeten wachten omdat anderen voorrang krijgen is een recept voor politieke ongelukken.

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):