Eerste gesprek toekomst Oldskoel in november

BURGERBRUG – Het ziet naar uit dat het eerste gesprek tussen de gemeente, stichting Oldskoel en Dorpsraad Burgerbrug over de voortgang van Oldskoel op zijn vroegst in de tweede week van november gehouden gaat worden.

“We willen eerst onze inventarisatie over wat de inwoners van Burgerbrug willen met Oldskoel afgerond hebben voordat we in gesprek gaan. We voelden al een beetje bij de presentatie van het feitenrelaas Oldskoel dat er weer druk gezet wordt om snel stappen te zetten”, laat Annemarie Jong, voorzitter dorpsraad, weten.

De dorpsraad gaat bij elk huis in Burgerbrug twee formulieren afleveren. Met de vragen of men woningbouw of een multifunctionele ruimte wil waar cultuur en dorpshuisfunctie samenkomen.

De inleverdatum van de formulieren is eind oktober. Annemarie Jong vindt het lastig om aan te geven bij welk percentage van de ingeleverde formulieren er sprake is van voldoende representativiteit.

Peter van Vleuten, voorzitter stichting Oldskoel, laat weten het liefst binnen twee weken om tafel te willen gaan zitten. “De dorpsraad heeft ons laten weten dat zij pas op zijn vroegst de tweede week van november bijeen wil komen. Dat is voor ons veel te ver weg ook als je kijkt naar het advies van de opstellers van het rapport. Wacht niet af tot politiek er zich mee gaat bemoeien maar ga aan de bak”.

In het aanstaande presidium, het overleg van burgemeester en fractievoorzitters, op 19 oktober zal het feitenrelaas Oldskoel besproken worden.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Joop Luten was enkele jaren als vrijwilliger actief voor de redactie van Noordkop Centraal. Joop maakte nieuwsvideo's en richtte zich daarnaast op politiek en cultuur. Samen met Rutger Jan Bredewold maakte hij de kunstserie 'Zien wat je bekijkt' voor Noordkop Centraal TV.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):