Duidelijker wat waar mag op Lagedijk
Duidelijkheid over wat op welke plek mag op bedrijventerrein Lagedijk. Dat is wat het college van de gemeente Schagen voor ogen heeft met het besluit over de belangrijkste punten voor het nieuwe bestemmingsplan voor Lagedijk. Per gebied is aangegeven wat er mag en dus ook wat er niet mag. “Hiermee sluiten we zoveel mogelijk aan bij de wensen en ideeën die er zijn voor Lagedijk”, aldus wethouder Jelle Beemsterboer. “Ondernemers willen dat op sommige plekken op Lagedijk meer mag dan nu het geval is. Tegelijk mag dat geen overlast geven voor andere ondernemers op Lagedijk of concurreren met het centrum van Schagen.” Zo wil het college bij De Fok de zogeheten grootschalige perifere detailhandel (zoals auto’s, boten en caravans) concentreren en sport toestaan. In andere gebieden van Lagedijk, zoals op De Lus, wil het college detailhandel juist terugdringen. Ook wil het college ter hoogte van de Lagedijkerweg de recreatieve functie van de haven versterken.
Eerst in gesprek
Voor het nieuwe bestemmingsplan heeft de gemeente eerst gesproken met ondernemers en omwonenden. Wat zijn de ideeën en wensen voor dit bedrijventerrein? Tijdens een discussieavond zijn ondernemers en omwonenden met elkaar in gesprek gegaan over alle informatie die de gemeente had opgehaald.
Wethouder Beemsterboer: “We hebben de conclusies van de discussieavond vergeleken met het beleid van de gemeente. Ook hebben we gekeken naar andere belangen zoals die van het centrum van Schagen. Het resultaat is dat we per gebied op Lagedijk hebben aangegeven waar we welke ontwikkelingen willen. Nu kunnen we beginnen met het schrijven van het nieuwe bestemmingsplan. Tijdens het schrijven kijken ongeveer 15 ondernemers mee of het nieuwe plan begrijpelijk genoeg wordt. Als het conceptplan klaar is, vragen we aan de ondernemers en omwonenden wat zij daar van vinden.” Uiteindelijk stelt de gemeenteraad het nieuwe bestemmingsplan vast. Naar verwachting is dit eind 2018. Meer informatie over het nieuwe bestemmingsplan is te vinden op [url|http://www.schagen.nl/lagedijk|www.schagen.nl/lagedijk|ext].
Nieuwe manier van werken
Het nieuwe bestemmingsplan voor Lagedijk maakt de gemeente op een andere manier dan anders. Normaal gesproken maakt de gemeente eerst een conceptplan en gaat daarna pas in gesprek. Nu staat er nog geen letter op papier en is de gemeente eerst gaan luisteren naar ondernemers en omwonenden van Lagedijk. Deze manier van werken is helemaal in de geest van de nieuwe Omgevingswet. Die heeft onder andere als doel, dat de omgeving al in een vroeg stadium betrokken wordt bij het maken van plannen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal