De Nijs: Cultuurbeleid eerder dan gepland
SCHAGEN – De gemeenteraad van Schagen is blij met het nieuwe Beleidsplan kunst- en cultuur. Dat plan werd recent door een initiatiefgroep gepresenteerd.
Het Beleidsplan werd gemaakt nadat de Kunst en Cultuur Adviesraad Schagen (KCARS) ermee stopte. Friso Teerink stapte als interimvoorzitter in het bestuur. Hij heeft onderzocht of de KCARS een toekomst heeft.
Een grote meerderheid van de leden van de KCARS wil dat die organisatie blijft bestaan. Wethouder Puck de Nijs beloofde met nieuw cultuurbeleid te komen. Merieke Bredewold van Wens4u wilde van wethouder De Nijs weten of er ook geld wordt gereserveerd voor kunst en cultuur.
Die toezegging deed wethouder De Nijs nog niet. Sterker nog: de wethouder wil de tijd nemen voor nieuw kunst- en cultuurbeleid. Pas in het derde kwartaal van 2025 denkt wethouder De Nijs met een voorstel te kunnen komen.
Dat is overigens meer dan een half jaar eerder dan het oorspronkelijke plan. Nieuw cultuurbeleid stond volgens De Nijs pas in 2026 in de planning, maar wordt nu dus vervroegd.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal