Brede scholen worden flink duurder

HOLLANDS KROON – De gemeenteraad van Hollands Kroon heeft donderdagavond 2,75 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de bouw van brede scholen in Hippolytushoef en Slootdorp. 

De school in Hippolytushoef gaat € 2.000.000,- extra kosten, die van Slootdorp € 750.000,-. Het extra geld is nodig doordat de berekening van de ruimtebehoefte is aangepast aan de nieuw normen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. 

Het plan voor de bouw van de brede scholen bestaat al enkele jaren. De brede school in Hippolytushoef zou aanvankelijk 4,5 miljoen euro kosten, maar door hogere bouwkosten en nieuwe normen is dat bedrag inmiddels opgelopen naar 8,5 miljoen euro. 

De brede school in Slootdorp gaat nu 4,25 miljoen euro kosten. 

Twee leden van Onafhankelijk Hollands Kroon, de heren Pruimboom en Wittink, stemden tegen het voorstel. “Onverkoopbaar”, aldus Pruimboom. De rest van de raad ging wel akkoord. 

Wethouder Mary van Gent hoopt dat met de bouw van de twee scholen later dit jaar kan worden begonnen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):