Bouw Gedempte Gracht kan doorgaan

SCHAGEN – De bouw van appartementen op de plek van de voormalige bakkerij van Jonker en Beers op de Gedempte Gracht in Schagen kan doorgaan. 

Op het nu braakliggende terrein wilde Schagen Project Ontwikkeling winkels en 9 appartementen in de goedkope huursector bouwen. Buurman Stam deed ook mee aan het plan omdat het pad tussen Stam en het bouwterrein nodig was voor de ontsluiting van parkeerplaatsen. 

Later bleek dat Schagen Project Ontwikkeling toch dure koopappartementen wilde bouwen. Stam trok zich terug, waardoor een probleem ontstond met parkeren. 

De bouwer bedacht een nieuw plan met 7 appartementen. De gemeente heeft nu een nieuw advies gemaakt waarbij de bouwer geen eigen parkeerplaatsen hoeft te realiseren. 

Volgens de gemeente zijn er 13 parkeerplaatsen nodig voor de winkels en de appartementen. Als er binnen een redelijke afstand openbare parkeerplaatsen zijn, dan hoeft de bouwer geen eigen parkeerplaatsen te realiseren. Een redelijke afstand is 400 meter voor winkels en 100 meter voor wonen. 

Voor de woonfunctie wordt die norm niet gehaald. Toch mag er worden gebouwd, omdat in een vergelijkbare situatie in de Molenstraat eerder ook toestemming is gegeven. “De overheid is verplicht om in gelijke gevallen gelijk te handelen”, is de motivatie van het college. 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):