Geen blauwalg De Wiel, zwemmen weer veilig

SCHAGEN – Er kan weer veilig worden gezwommen in het water bij De Wiel in Schagen. Dat meldt de Omgevingsdienst. 

Op de website www.zwemwater.nl werd eind vorige week gemeld dat zwemmen in De Wiel werd afgeraden omdat de waterkwaliteit slecht is. Navraag leert dat de intestinale enterokokken bacterie was gevonden. 

Wie met die bacterie in aanraking komt, heeft een grote kans last te krijgen van maag- en darmklachten. 

Maandag werd het water opnieuw onderzocht. Er was bij die meting geen overschrijding meer. 

De gemeente Schagen zou maandag juist een bord plaatsen dat zwemmen in De Wiel gevaarlijk is. Dat bord is uiteindelijk niet geplaatst. De website www.zwemwater.nl wordt maandag eind van de dag aangepast. 

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord

Reacties zijn gesloten.