Oud-trainer AZ’67 Hans Eijkenbroek overleden
DIRKSHORN – Oud-international en voormalig AZ-trainer Hans Eijkenbroek uit Dirkshorn is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden.
Eijkenbroek begon zijn carrière bij Hermes DVS in Schiedam en stapte toen over naar Sparta, waar hij 10 jaar voetbalde en meer dan 400 wedstrijden speelde. Daar won hij de KNVB-beker 1965/66. In 1973 was hij niet meer nodig bij Sparta en ging hij transfervrij naar Willem II in de Eerste divisie. Daar kampte hij vooral met blessures. Begin 1975 werd hij afgekeurd voor het spelen van betaald voetbal.
Eijkenbroek speelde tussen 1967 en 1970 voor het Nederlands elftal. Hij speelde 18 interlands voor Oranje, meestal als aanvoerder.
Hij ging in 1980 aan de slag bij AZ’67 als assistent van zijn voormalige bondscoach Georg Kessler. Dat werd meteen het fameuze kampioensjaar 1980-1981. AZ’67 won dat seizoen de landstitel, de KNVB Beker en haalde de finale van het Uefacup-toernooi. Ook in het seizoen 1981/82 werd de KNVB-beker gewonnen.
Eijkenbroek volgde Kessler in 1982 op als hoofdtrainer van AZ’67. Na het seizoen 1981/82 werd hij vervangen door Piet de Visser.
Na het kampioensjaar volgde het sportieve verval, door geslonken budgetten. Medio 1986 keerde hij terug in Alkmaar en ging hij assisteren bij het opzetten van de jeugdopleiding van AZ. Eind 1986 werd Eijkenbroek andermaal aangesteld als hoofdtrainer van AZ. Hij benoemde Louis van Gaal als zijn assistent.
Het duo wist AZ in 1987 nog te behoeden voor degradatie, maar na interne onrust en het ontslag van Louis van Gaal bereikte de sportieve malaise in 1988 een nieuw dieptepunt met de degradatie naar de eerste divisie.
Eijkenbroek kampte daarna met gezondheidsproblemen. Hij was daarna nog wel jarenlang hersteltrainer bij FC Dordrecht, de club uit de stad waar hij woonde voordat hij naar Dirkshorn verhuisde om dichter bij zijn kinderen te zijn.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal