Vuurwerk op ACON Autocross Sint Maarten
SINT MAARTEN – Het autocrossweekend in Sint Maarten, dat dit weekend voor het eerst werd georganiseerd om het 55-jarig bestaan van de ACON te vieren, trok 175 teams en een enthousiast publiek.
Het Open Nederlands Kampioenschap Stockcar F1, de belangrijkste wedstrijd van het seizoen, die normaal in augustus wordt verreden, werd opgeschoven naar 8 september. Dat gebeurde om dit weekend ruimte te maken in de crossagenda.
Zaterdagochtend ging het rennerskwartier al vroeg open. De grote opkomst van crossteams richting Sint Maarten leidde tot een lange wachtrij. Om 15.00 uur ging de eerste race van start.
Naarmate de avond vorderde werden de lichten ontstoken en ontstond een mooie ambiance voor coureurs en publiek. Rond 22.00 uur waren de wedstrijden klaar en trakteerde de jubilaris op vuurwerk. Dat was ook in de wijde omtrek te zien.
Zondagmorgen gingen de hekken alweer om 8.00 uur open. Zonder rij van coureurs, want heel veel crossteams hadden de nacht doorgebracht op het rennerskwartier. De wedstrijden verliepen vlotjes zonder noemenswaardige problemen. Opvallend was dat de aanwezige Engelse rijders niet in de prijzen vielen. De Engelse rijders reden in de Saloon Stockcar-klasse en in de koningsklasse, de Stockcar F1.
De opkomst van het publiek viel de eerste dag wat tegen, maar zondag trokken het mooie weer en de ruige races weer vele duizenden bezoekers naar het onverharde raceparcours.
Het was voor het eerst dat er in Sint Maarten twee dagen achter elkaar werd gecrosst. Daarvoor had de organisatie de maandelijkse racedag in juli ingeleverd.
ACON, die de autocross in Sint Maarten altijd organiseert, gaat het tweedaagse evenement deze week evalueren. Daarna volgt een gesprek met alle partijen over een mogelijk vervolg. Als een herhaling erin zit, wil ACON een volgende keer wellicht later in de middag beginnen en langer in de avond doorgaan.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal