12 % van mantelzorgers denkt aan zelfmoord

SCHAGEN – Uit onderzoek van het VUmc blijkt dat veertig procent van mantelzorgers voor mensen met dementie kampen met symptomen van ernstige depressie. Vijf procent denkt wel eens aan zelfmoord of zelfbeschadiging.

VUmc-wetenschapper Karlijn Joling en collega’s onderzochten  de prevalentie van suïcidale gedachten bij mantelzorgers. Zo meldt het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde (NtvG).

Het gaat om mantelzorgers die voor thuiswonende familieleden van gemiddeld 75 jaar oud zorgen die de diagnose ‘dementie’ hebben. Van hen dacht 12 procent herhaaldelijk aan zelfbeschadiging, zelfmoord of een doodswens. Dit gebeurde meestal in het tweede jaar.

De onderzoekers vonden geen verband tussen suïcidaliteit bij de mantelzorger en opname in een verpleeghuis of overlijden van de patiënt.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):